زعفران

آزمایشگاه زعفران بهرنگ

آزمایشگاه تخصصی زعفران بهرنگ مستقر در کارخانه نوید زعفران خراسان رضوی

شرکت نوید زعفران خراسان رضوی در راستای فعالیت خود با تاسیس آزمایشگاه کنترل کیفیت زعفران، موفق به کسب گواهینامه استاندارد ملی ایران و گواهینامه‌های بین المللی 22000 Iso از توف نورد اتریش شده است.

(این شرکت مفتخر است به استفاده از بهترین برندهای مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی مدرن، جهت افزایش دقت آزمونهای موثر در تشخیص اصل یا تقلبی بودن محصول و تعیین کیفیت انواع مختلف زعفران، که این امر به نوبه خود منجر به تولید محصول با کیفیت در سطح بین المللی و افزایش رضایتمندی مشتریان شده است. )

در آزمایشگاه زعفران بهرنگ چه آزمایشاتی انجام می شود:

به طور کلی، آزمایشات در آزمایشگاه زعفران بهرنگ به منظور اطمینان از کیفیت و مقدار مواد موثره موجود در زعفران، تشخیص جعلی و همچنین ایجاد استانداردهای لازم برای این محصول انجام می‌شود.

آزمایشگاه اختصاصی زعفران بهرنگ در کارخانه نوید زعفران خراسان رضوی

چرا باید زعفران آزمایش شود؟

  • زعفران به عنوان یکی از گرانترین ادویه‌های جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد و به عنوان یکی از تولیدات کشاورزی مهم در بسیاری از کشورها، اهمیت ویژه‌ای دارد. به عنوان یکی از اصلی‌ترین مواد مصرفی در صنایع غذایی و دارویی، کیفیت و اصالت زعفران بسیار مهم است.
  • قیمت بالای زعفران و تقلب در فروش این محصول، زعفران را به عنوان یکی از محصولات نیازمند به آزمایش و کنترل کیفیت تبدیل کرده است.
  • زعفران یک محصول گرانبها است، تقلب در بازار زعفران بسیار رایج است. از این رو، برای اطمینان از کیفیت و اصالت زعفران و جلوگیری از فروش زعفران جعلی، آزمایش زعفران ضروری است.
  • همچنین، بررسی کیفیت و مقدار مواد موثره موجود در زعفران برای تضمین سلامت مصرف‌کنندگان و افزایش کیفیت محصول بسیار حائز اهمیت است.
  • با انجام آزمایشات مختلف بر روی زعفران، می‌توان بهترین و با کیفیت‌ترین زعفران را شناسایی کرد و از این طریق، مصرف‌کنندگان برای خرید بهترین محصول بهترین تصمیم را خواهند گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *